ارکستر نیلپر دارای صدایی منحصر به فرد است؛ تمپوها به زیبایی گسترده می‌شوند و کنترل صدا در دستان رهبر آن مطابق با روح قطعه پیش می رود.

ارنستو فرری – آهنگساز

ارکستر نیلپر در کنار برنامه‌های فصلی و مستقل خود، آمادگی دارد تا در پروژه‌های هنری شما مانند ضبط موسیقی، اجرای صحنه ای، همکاری‌های فرهنگی و … مشارکت نماید.

ارکستر نیلپر در تامین امکانات و نیازمندی‌های پروژه به شما کمک خواهد نمود. همکاری با استودیوهای مناسب ضبط و صدابرداران حرفه ای، همکاری با رهبران ارکستر و گروه‌های کر، در اختیار گذاشتن ارکستر با اندازه های مناسب پروژه (کوارتت، آنسامبل زهی، آنسامبل بادی، ارکستر سمفونیک، گروه کر، تکنوازان)، طراحی تبلیغات و اطلاع رسانی، فعالیت‌های رسانه‌ای و … بخشی از ظرفیت‌هایی است که ارکستر نیلپر می‌تواند در اختیار شما قرار دهد.

ارکستر نیلپر ارکستری فوق العاده است. من قبلاً با این ارکستر همکاری داشته‌ام. قالب نوازندگان این ارکستر جوان و بسیار با استعداد هستند. رهبر ارکستر، نوید گوهری هم بسیار کار خود را بلد است و همیشه به دنبال موسیقی نو است و در کارش خیلی جدی است و کار کردن با او بسیار خوشایند است.

مارتینا کوسسکا – آهنگساز، نوازنده و رهبر ارکستر

چرا باید با ارکستر نیلپر همکاری کرد؟

ارکستری با مداومت در فعالیت

ارکستر نیلپر، یکی از معدود ارکسترهای خصوصی در ایران است که به مدت پانزده سال و بصورت دائم به فعالیت خود در عرصه موسیقی ادامه داده‌است. این ارکستر درطول هر فصل به اجرای برنامه می‌پردازد و همچنین به عنوان ارکستر ثابت فستیوال موسیقی معاصر تهران از سال 1395 مشغول به فعالیت است. به همین دلیل ارکستر نیلپر یکی از ارکسترهایی در تهران است که می‌توان به چشم‌انداز و برنامه‌های بلندمدت آن امیدوار بود

در نهایت و بیش از هرچیز، باید همت اعضای ارکستر نیلپر را ارج نهاد؛ ارکستری که با وجود قلّت مخاطبان و در نتیجه آورده‌ی مالی اندک‌اش، مصرانه و متعهدانه، هنوز فعال است. شاید این واقعیت که از یک طرف، اجرای ارکستر نیلپر یکی از پرشنونده‌ترین اجراهای جشنواره بود، و از طرف دیگر، بیش از نیمی از رپرتوارش منحصراً برای اجرا توسط این ارکستر نوشته شده بودند، نتیجه‌ی این مداومت و سرسختی باشد.

کامیار صلواتی – منتقد

ارکستر نیلپر، ارکستری با نوازندگان و تمرینات ثابت

ارکستر نیلپر در طول هر سال اعضایی ثابت دارد که از طریق برگزاری آزمون به عضویت ارکستر درمی‌آیند. همچنین برخی از نوازندگان ارکستر نیلپر سابقه‌ای چندین‌ساله در همکاری با این ارکستر دارند. این مجموعه تمرین‌هایی ثابت بصورت هفتگی دارد و به همین دلیل نوازندگان و رهبر آن، شناخت بسیار نزدیکی به یکدیگر دارند و همین امر منجر به شکل گیری آنسامبل و صدادهی منحصربه‌فردی در ارکستر نیلپر شده‌است؛ و این یکی از بزرگترین تفاوت‌های ارکستر نیلپر با دیگر ارکسترهای فعال در تهران است که در هر پروژه مجبور به بکارگیری نوازندگانی نا آشنا به یکدیگر هستند.

ارکستر نیلپر صدای منحصر به خود را یافته است. از آنجا که اعضای زهی آن حضور مستمر دارند، نیلپر را میتوان با آنسامبل‌های خوب زهی در دنیا مقایسه کرد.

هوشیار خیام – آهنگساز، نوازنده و رهبر ارکستر

سیستم مدیریت درون‌گروهی در ارکستر نیلپر

ارکستر نیلپر، به وسیله اعضای آن مدیریت و هماهنگ می‌شود. بخش بسیاری از تصمیمات هنری، امور اجرایی و هماهنگی‌های ارکستر بوسیله نوازندگان آن انجام می‌پذیرد. به همین دلیل در موارد لازم، شورای هنری ارکستر به نمایندگی از اعضای آن، اقدام به اتخاذ تصمیمات و حل مشکلات پیش‌آمده می‌نماید. مزیت استفاده از این سیستم در مقابل ارکسترهایی که با رای شخصی یا خارج از انتظارات اعضای آن اداره می‌شوند، ایجاد روحیه مشارکت در پروژه‌ها و همچنین رضایت از انجام آن است.

ارکستر نیلپر به عنوان یک خانواده

اعضای ارکستر نیلپر علاوه بر نگاه حرفه‌ای به همکاری با یکدیگر و جدیت در تمرین‌ها و فعالیت‌های ارکستر، روابطی دوستانه و عمیق با یکدیگر دارند و خود را متعلق به خانواده ارکستر نیلپر می‌دانند. به همین دلیل است که در خانواده ارکستر نیلپر، حواشی مرسوم در کار گروهی و مشکلات درون‌گروهی، که منجر به آسیب در روند کار حرفه‌ای و انجام یک پروژه می‌شود، به حداقل رسیده است و همه از همکاری با یکدیگر لذت می‌برند.

نوازندگان نیلپر در طول تمرینات، منظم، جدی و سختگیر هستند. رهبر ارکستر نیلپر، موسیقی را خوب می‌شناسد و برای رسیدن به کیفیت سختگیرانه تلاش می‌کند. اما نکته جالب ارکستر نیلپر در زمان استراحت است. همه با یکدیگر شوخی می‌کنند و رابطه‌ای عاطفی با یکدیگر دارند. کار کردن در این فضا برای هر نوازنده‌ای، تجربه ای دلچسب و به یاد ماندنی است

موریتس ارنست – نوازنده

همکاری با ارکستر نیلپر

چنانچه تمایل دارید پروژه هنری خود را با همکاری ارکستر نیلپر انجام دهید می توانید از طریق تماس با بخش همکاری های هنری به آدرس زیر تماس بگیرید:

collaboration@nilperorchestra.com